Klarysi mistrzem II Edycji !

Po 3 miesiącach gry pełnych emocji, czasem kontrowersji ale głównie dobrej zabawy przyszedł dzień finałowy.

W finale zmierzyły się dwie drużyny prezentujące bardzo wysoki poziom sportowy; Pustynne Jastrzębie i Klarysi. Droga do finału była długa i męcząca ale motywacja, umiejętności piłkarskie i wola walki pozwoliły zobaczyć wszystkim kibicom wraz z Burmistrzem i jego zastępcą świetny mecz finałowy.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Klarysów 5-3 i to oni zostali nowymi mistrzami Starosądeckiej Ligi Orlika.

Klarysi to zespół który zdobył również najwięcej bramek w całych zawodach bo aż 119. W meczu o 3 miejsce zmierzyły się drużyny Eksperymentu i Okna Groński. Po zaciętym meczu zwycięstwem 4-1 popisali się "Eksperymenciaki" była to również drużyna która w całych rozgrywkach straciła najmniej bo tylko 46 bramek.

Przypomnijmy, rozgrywki trwały 3 miesiące, najpierw 12 drużyn podzielono na dwie grupy - grupa A grała swoje mecze na Orliku w Gołkowicach natomiast grupa B rozgrywała spotkania na Orliku w Starym Sączu. 2 miesiące gry w fazie grupowej pozwoliły wyłonić po 4 najlepsze drużyny z każdej grupy do dalszej gry.

W Fazie pucharowej wzięło udział osiem najlepszych drużyn grając mecz i rewanż w ćwierćfinale i półfinale.

W całych rozgrywkach padło aż 781 bramek w 74 meczach, sędziowie pokazali aż 72 żółte kartki i pięć czerwonych.

30 Września Burmistrz Jacek Lelek oraz jego zastępca Kazimierz Gizicki mogli wręczyć ufundowane przez nich puchary najlepszym oraz wyróżnienia indywidualne dla zawodników.

Królem strzlców został Krzysztof Skoczeń z drużyny Harnasi z 40 oczkami. Na drugim miejscu uplasował się Dawid Mirek z 33 golami a na 3 pozycji Waldemar Lizoń z Okien i Bartłomiej Darowski z Klarysów z 30 bramkami.

Najwięcej asyst miał Artur Zwolinski z Jastrzębi (18). Na drugim miejscu sklasyfikowany został Bartłomiej Darowski i Hubert Wardęga (obaj Jastrzębie). Na najniższym stopniu podium uplasował się Wojciech Burchel z Okien.

Wyrazy wdzięczności należą się Panu Konradowi Kolakowi który był sędzią głównym zawodów i strzegł przepisów gry w naszej lidze.

II Edycja Starosądeckiej Ligi Orlika cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, wzięło w niej udział około 150 osób.

Organizatorami Ligi byli Animatorzy boisk "Orlik" Paweł Marduła oraz Jakub Bober, natomiast patronatem był Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.